Fale i ich moc

Czy zdarzyło Ci się pomyśleć zanim ktoś to wypowiedział?  
Wiemy już że nasze mózgi podczas pracy czyli nieustannie emitują fale elektromagnetyczne. Ponieważ fala emitowana jest na zewnątrz nieprzerwanie wystawiona jest na inne fale o podobnych źródłach emisji (innych mózgach).
Fale posiadają opisane przez fizykę naprawdę zdumiewające właściwości. Wyróżniającym się jest tutaj interferencja.

Gdybym postawił naprzeciwko siebie dwa głośniki i puścił z nich ten sam dźwięk o tej samej częstotliwości, to przy zachowaniu odpowiedniej odległości pomiędzy nimi w środku zaistnieje cisza. Dźwięki z obu kolumn zniwelują się. Sytuację przedstawia poniższy rysunek:


Jeżeli natomiast przesunę jeden głośnik o długość fali to oba sygnały spotkają się w tym samym wychyleniu amplitudy i się dodają. Następuje dwukrotne zwiększenie sygnału. Wygląda to tak:







Można teraz zapytać, że przecież nic w tym dziwnego bo przecież wiadomo że dwa głośniki są głośniejsze od jednego. Oczywiście że tak! Jednak przy zachowaniu odpowiedniej geometrii rozchodzenia się fal czyli układu pomieszczenia i głośników można tak wzmocnić sygnał, że możliwym będzie doprowadzenie do takiego rezonansu, który będzie mógł niszczyć przedmioty. Kruszyć szkło i skały, a nawet pomieszczenie w którym się znajduje. Fale posiadają taką moc ;>

Jeżeli zatem fale tak niesamowicie na siebie działają to czy fale emitowane przez nasze mózgi mogą być też wzmacniane? Być może taka fala trafia do innego mózgu i poprzez zjawisko indukcji elektromagnetycznej tworzy ona impulsy elektryczne na aksonach czyli połączeniach pomiędzy neuronami, a te dzięki tym impulsom tworzone są myśli?




"Właśnie miałem to powiedzieć..."


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz